Przegląd najciekawszych zapachów samochodowych

11 marca 2018

Ciekawe zapachy do samochodu

Jeśli w samochodzie panuje świeży, orzeźwiający zapach, możemy mieć pewność, że będzie nas on pobudzał, a jednocześnie przyczyni się do poprawy naszego samopoczucia. Wybór odświeżaczy nie jest dziś wcale mały, warto więc zadać sobie pytanie o to, które rozwiązanie najpełniej odpowie naszym oczekiwaniom w tym zakresie.

Zapachy w formie zawieszek

Gdybyśmy mieli wskazać najpopularniejszą formę zapachów do samochodu, z pewnością wybralibyśmy te, które mają formę zawieszek. Właśnie one są najczęściej zawieszane na lusterku wstecznym, które znajduje się w kabinie kierowcy. Bez względu na swój kształt zawieszki określa się mianem choinek i już choćby ta nazwa sprawia, że są znakomicie kojarzone przez kierowców.

Jeśli szukamy zawieszek, które dadzą nam pewność satysfakcji z ich używania, powinniśmy zwrócić się przede wszystkim ku propozycjom przygotowanym przez niemiecką firmę Wunder Baum. To właśnie ten producent jest znany ze szczególnie solidnych rozwiązań, nie bez znaczenia wydaje się zaś i to, że zawieszki odznaczają się przystępnymi cenami oraz szeroką gamą zapachów. Inną firmą, która wyraźnie wyróżnia się na tle konkurencji jest Dr Marcus. Zawieszki tej marki mają dość zróżnicowane formy, zawsze jednak można liczyć na intensywny zapach, który bazuje na francuskich perfumach.

Również w tym wypadku możemy mieć pewność, że cena zawieszki nie będzie wygórowana. Oczywiście, nie każdy kierowca jest zainteresowany tego rodzaju zapachami samochodowymi. Trudno się temu jednak dziwić, zawieszki bowiem nie tylko poruszają się podczas jazdy we wszystkie strony, ale również ograniczają nam widoczność. Są rozwiązaniami jednorazowego użytku, a osoba, która zdecydowała się na ich zakup nie ma możliwości regulowania intensywności zapachu.

Popularne zapachy samochodowe

Zapachy zamknięte w atomizerach

Znacznie mniej problematyczne okazują się atomizery, a więc zapachy w sprayu. Zwykle rozpyla się je pod dywanikami, tam, gdzie znajdują się nawiewy na nogo. Zapachy są aplikowane stosowanie do potrzeb użytkowników, a sam aromat może utrzymywać się w powietrzu nawet przez tydzień. Kierowca może też sam zdecydować, jakiej ilości preparatu użyje, co pomoże mu w regulowaniu intensywności zapachu. Szukając producentów godnych uwagi warto zwrócić uwagę przede wszystkim na marki znane z produkcji kosmetyków samochodowych takie, jak choćby Chemical Guys. Ceny atomizerów są uzależnione przede wszystkim od ich pojemności i zaczynają się już od 25 złotych.

Jeśli poszukujemy rozwiązań niestandardowych, a jednocześnie skutecznych, z pewnością zainteresuje nas odświeżacz powietrza przypominający konserwę z plastikowym wieczkiem. Jest też wyposażony w specjalny regulator, który pozwala na określenie, jak intensywny będzie wydobywający się z niego zapach. W środku puszki ukryte są specjalne bloczki wykonane z drzewa cedrowego, które wcześniej nasączono wonnymi olejkami. Naturalne składniki sprawiają, że taki zapach jest nie tylko realistyczny, ale i bardzo mocny i może utrzymywać się nawet przez dwa miesiące.

Puszka z zapachem od California Scents

Najbardziej popularnym procentem takich zapachów jest firma California Scents, a jedna puszka kosztuje około 12 złotych. Innym rozwiązaniem, którym warto się zainteresować z uwagi na jego skuteczność jest seria produktów, które mocuje się do kratek nawiewu. Zwykle posiadają one wypełniony perfumami przeźroczysty zbiorniczek, a osoba, która decyduje się na skorzystanie z takiej opcji ma możliwość regulowania tego, jak intensywny ma być zapach. Urządzenia z wymiennym wkładem nie są zbyt drogie, ich ceny rozpoczynają się bowiem od 20 PLN, a cena wkładu nie przekracza zwykle 10 PLN.

image

Szymon Wyszyński

Redakcja zlomanczuk.com.pl