10 najlepszych wzmacniaczy samochodowych 2022 roku - recenzja i poradnik kupującego

20 kwietnia 2022

Być może masz ładny samochód, którym przemieszczasz się z jednego punktu do drugiego. Ale czy Twój samochód jest naprawdę kompletny bez dobrego systemu dźwiękowego?

Aby uzyskać doskonały dźwięk w samochodzie, potrzebne są dwie rzeczy: dobry wzmacniacz i doskonałe głośniki. Na potrzeby tego artykułu omówimy tylko wzmacniacze i ich znaczenie dla uzyskania pożądanego dźwięku. Wzmacniacz pobiera sygnał wejściowy z systemu audio, wzmacnia go i przesyła do wysokiej jakości głośników, które emitują głośny i wyraźny dźwięk.

Wzmacniacz samochodowy sprawia, że czujesz każdą kroplę basu, teksty piosenek są wyraźne i czyste, a jednocześnie zwiększa głośność. Po zakupie wzmacniacza samochodowego poczujesz różnicę między starą a nową mocą wyjściową.

Większość producentów samochodów montuje nowoczesne systemy dźwiękowe w swoich nowych samochodach, więc nie musisz ich modernizować, chyba że naprawdę chcesz obudzić całą okolicę. Jeśli masz stary samochód, zakup wzmacniacza jest konieczny, ale jego kupno nie jest takie proste. Istnieje tak wiele specyfikacji do sprawdzenia i tak wiele firm do rozważenia, że można się pogubić i być przytłoczonym.

Na szczęście jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci wybrać najlepszy wzmacniacz samochodowy dla Twojego samochodu. Bez dalszego zastanawiania się, oto lista 10 najlepszych wzmacniaczy samochodowych.

Spis treści show Najlepsze wzmacniacze samochodowe w 2022 r. 1. Wzmacniacz samochodowy Pioneer GM-D8601 2. Wzmacniacz samochodowy Rockford Fosgate R500X1D 3. Wzmacniacz samochodowy Pioneer GM-A3702 4. Wzmacniacz samochodowy Boss Audio AR1500M 5. Wzmacniacz samochodowy Boss Audio Riot R1100M 6. Wzmacniacz samochodowy Boss Audio PT3000 Phantom 7. Wzmacniacz samochodowy Planet Audio AC1500.1M 8. Wzmacniacz samochodowy Rockville dB45 9. Wzmacniacz samochodowy Rockford 300X4 Prime 10. Wzmacniacz samochodowy Rockford Fosgate R150X2 Rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przed zakupem wzmacniacza samochodowego Budżetowa strona Kanały Impedancja Instalacja

Najlepsze wzmacniacze samochodowe w 2022 roku

Najlepszy monofoniczny wzmacniacz subwoofera

Pioneer GM-D8601 4.7/5
 • Wysoka moc wyjściowa
 • 1 Impedancja
 • Doskonały dla 1-2 subwooferów
Sprawdź cenę

Najlepszy wzmacniacz dwukanałowy

Pioneer GM-A3702

4.5/5
 • Przystępna cena
 • Dobra jakość dźwięku
 • Świetna konstrukcja
Sprawdź cenę

Najlepszy wzmacniacz 4-kanałowy

Rockville dB45 5/5
 • Duża moc
 • Rozsądna cena
 • Dobre wzornictwo
Sprawdź cenę

1. Wzmacniacz samochodowy Pioneer GM-D8601

Wzmacniacz subwoofera mono

Pierwszym na naszej liście jest arcydzieło znanej firmy Pioneer. Pioneer GM-D8601 to świetna propozycja dla tych z Was, którzy chcą zasilić subwoofer prawie za darmo. Przy cenie zaledwie 100 dolarów otrzymujesz dobry stosunek jakości do ceny, nie tracąc przy tym na mocy. Pioneer wyposażył ten wzmacniacz w 1600 watów mocy, z których można łatwo uzyskać nieprzerwaną moc 800 watów RMS płynącą prosto do subwoofera. Ten wzmacniacz Pioneer pozwala również na odpowiednie dostosowanie ustawień subwoofera w zakresie od 40 Hz do nawet 240 Hz. Nowoczesne wzmacniacze posiadają wbudowany moduł przewodowej kontroli basów, który pozwala na regulację poziomu basów bez konieczności zmiany mocy wyjściowej samego wzmacniacza.

Wejścia głośnikowe we wzmacniaczu pozwalają na bezpośrednie podłączenie jednostki głównej do systemu bez konieczności stosowania przejściówek. Pioneer D8601 posiada margines SNR 100dB, co przekłada się na lepsze odtwarzanie dźwięku przy wysokich poziomach głośności. Moc wyjściowa może być ustawiona na 800 W, 500 W lub 300 W.

Jeśli szukasz wzmacniacza do subwoofera mono, to jest to najlepszy wzmacniacz do subwoofera, jaki można kupić, biorąc pod uwagę cenę.

Sprawdź Najnowszą Cenę Dlaczego nam się podoba:
 • Wysoka moc wyjściowa za niską cenę
 • Poręczne elementy regulacyjne
Najważniejsze cechy:
 • Moc 800 W RMS
 • Możliwość ustawienia 3 kanałów
Wideo recenzja:

2. Wzmacniacz samochodowy Rockford Fosgate R500X1D

Świetny 1-kanałowy wzmacniacz subwoofera

Rockford Fosgate produkuje doskonałe wzmacniacze za niską cenę. Rockford Fosgate R500X1D jest jednym z tych wzmacniaczy, które zapewniają doskonały stosunek jakości do ceny. Jest to wzmacniacz mono o mocy 500 W, który może pracować do impedancji 2 omów. Funkcje specjalne obejmują opcję "Punch Bass", która zapewnia przyjemne uderzenie, gdy pojawia się nuta basowa. Ponadto użytkownik otrzymuje zdalnie sterowane pokrętła basów, co oznacza, że może dostosować poziom basów do własnych upodobań. Jeśli słuchasz muzyki EDM, możesz ustawić basy na wysokim poziomie lub na niskim, jeśli jest to gatunek pop.

Dostarczanie mocy nie jest zbyt dobre, biorąc pod uwagę, że jest to wzmacniacz 500-watowy, ale przynajmniej zasilacz jest wykonany z odlewu aluminiowego, który chroni go przed przegrzaniem. Do dyspozycji użytkownika są nawet cztery złącza przewodów i jedno złącze uziemienia. Co więcej, R500X1D wyposażono w tranzystory MOSFET, które mogą zmieniać moc wyjściową w zależności od mocy, jaką otrzymują, bez uszkadzania obwodów. To niewielkie udoskonalenie w elektronice zmieniło sposób działania wzmacniaczy we współczesnym świecie. Firma Rockford Fosgate udzieliła rocznej gwarancji, co oznacza, że jest przekonana do swojego produktu i Ty też powinieneś to zrobić.

Sprawdź ostatnią cenę Dlaczego nam się podoba:
 • Świetny stosunek jakości do ceny
 • Różne elementy sterujące umożliwiające dostosowanie mocy wyjściowej
Najważniejsze cechy:
 • Obsługuje impedancję 2 ohm
 • Technologia MOSFET
Wideo recenzja:

3. Wzmacniacz samochodowy Pioneer GM-A3702

Wzmacniacz 2-kanałowy Sub/6x9

Jeśli Twoim celem nie jest zamontowanie w samochodzie subwoofera, wystarczy Ci mniejszy wzmacniacz, który zapewni głośnikom przyzwoitą moc wyjściową. Mówiliśmy już o potężnym wzmacniaczu Pioneer, ale firma ta produkuje nie tylko wzmacniacze o dużej mocy, ale także wzmacniacze samochodowe o mniejszej mocy. Pioneer GM-A3702 jest jednym z takich wzmacniaczy, który posiada 2 kanały z możliwością mostkowania. Zapewnia on moc 400 W i jest niewielkich rozmiarów. Dodatkowo zapłacisz połowę tego, co za wzmacniacz o dużej mocy. Posiada nawet dwa wejścia RCA do podłączenia radioodtwarzacza, co ułatwia dostęp.

Jeśli chodzi o dostarczanie mocy, moc ciągła wynosi 90 watów na kanał i 60 watów na kanał, a maksymalna moc nieprzerwana wynosi 180 watów. Zakres częstotliwości obejmuje od 10 Hz do 70 kHz, a współczynnik SNR wynosi 95 dB lub więcej. Wszystkie te parametry zapewniają przyzwoity dźwięk, bez konieczności wychwytywania dużej ilości szumów z otoczenia

. Sprawdź najnowszą cenę Dlaczego nam się podoba:
 • Przyjazny dla użytkownika
 • Wysokiej jakości produkt za niewielką cenę
Najważniejsze cechy:
 • 180 W ciągłej mocy na jednym kanale
 • Stosunek sygnału do szumu 95 dB
Wideo recenzja:

4. Wzmacniacz samochodowy Boss Audio AR1500M

Potężny monofoniczny wzmacniacz samochodowy

To prawie niemożliwe, że tworzymy listę najlepszych wzmacniaczy samochodowych, a Boss nie jest jej częścią. Boss jest jedną z niewielu szanowanych firm, które produkują tanie, ale wysokiej jakości wzmacniacze dla tych, którzy szukają szybkiego upgrade'u. Boss AR1500M to wzmacniacz o wysokiej mocy i jakości dla bardziej poważnych klientów. Ten wzmacniacz z serii Armor firmy Boss przyciąga wzrok swoim wyrazistym dźwiękiem.

Zbudowany jest solidnie, ale jest smukły, więc zmieści się wszędzie i jest odporny na przegrzanie. Najważniejsze jest jednak to, że może dostarczyć 1500 W mocy do głośników i subwooferów w samochodzie, co daje niesamowity dźwięk. Wzmacniacz zapewnia pełną kontrolę nad jego ustawieniami. Można zmieniać poziom basów za pomocą filtra dolnoprzepustowego, który współpracuje ze zdalnym sterowaniem subwoofera, tworząc głębokie uderzenia.

Ponieważ jest to wysokiej klasy wzmacniacz samochodowy, wyposażono go w zasilacz w technologii MOSFET, który, jak już wspomnieliśmy, płynnie przełącza się między niską a wysoką mocą, zapewniając nawet 1125 W mocy szczytowej RMS. Posiada również przełączalne wejścia. Co więcej, jego elementy sterujące pozwalają na regulację ustawień bezpośrednio z poziomu jednostki głównej, bez konieczności fizycznej zmiany ustawień wzmacniacza. Najlepszą rzeczą jest jednak jego własne zabezpieczenie przed zwarciem. W przypadku wystąpienia zwarcia wzmacniacz natychmiast się wyłącza, zanim dojdzie do uszkodzenia całego systemu dźwiękowego.

Sprawdź najnowszą cenę Dlaczego nam się podoba:
 • Różne elementy sterujące umożliwiające optymalne ustawienia
 • Opcje bezpieczeństwa, które chronią Ciebie i Twój system dźwiękowy przed uszkodzeniem
Najważniejsze cechy:
 • Zasilanie MOSFET
 • 1500 W czystej mocy

ZWIĄZANE: Co to jest dekoder MP3?

5. Wzmacniacz samochodowy Boss Audio Riot R1100M

Budżetowy przedwzmacniacz mono

Ustaliliśmy, że MOSFET jest jedną z technologii, która jest niezbędna do stworzenia dobrego wzmacniacza samochodowego. Oto kolejny, który pochodzi z serii Boss Riot. Ten wzmacniacz robi wiele za niską cenę. Jest dobrze zbudowany i ma świetny design, nie żeby to robiło różnicę, ale dobrze wyglądający wzmacniacz może czasami być ostatnią rzeczą, której potrzebujesz, aby dopełnić wygląd, który chcesz uzyskać.

Riot R1100M to wzmacniacz klasy A/B z doskonałej jakości obwodami, które pozwalają mu z łatwością obsługiwać duże moce wyjściowe. Wzmacniacz jest w stanie wyprodukować czysty dźwięk o mocy 1100 W przy impedancji zaledwie 2 omów. Moc ciągła jest jednak ograniczona do 825 W. Posiada wejścia wysokiego i niskiego poziomu, które pomagają uzyskać optymalną wydajność, oraz zmienny filtr dolnoprzepustowy, który zapewnia pełną kontrolę nad ustawieniami subwoofera. Do zestawu dołączony jest przewodowy pilot zdalnego sterowania, za pomocą którego można dostosować ustawienia wyjścia basowego. Jeśli użytkownik chce wydobyć dodatkowe tony niskie, może nacisnąć przycisk podbicia basów. Funkcja ta zwiększa poziom basów do 18 dB.

Jeśli

podczas tego manewru coś pójdzie nie tak, funkcja krótkiego przejścia ochroni głośniki i subwoofer przed uszkodzeniem.

Sprawdź najnowszą cenę Dlaczego nam się podoba:
 • Potężna moc wyjściowa i wyrazisty dźwięk
 • Opcja podbicia basów
Najważniejsze cechy:
 • Moc 1100 W
 • 825 W RMS

6. Wzmacniacz samochodowy Boss Audio PT3000 Phantom

Imponujący wzmacniacz mono o mocy 3000 W

Kolejny produkt od Bossa, bo oni po prostu robią doskonałe wzmacniacze. Ten z serii Phantom jest bezlitosnym wzmacniaczem samochodowym. Jest to jeden z tych wzmacniaczy w naszym zestawieniu, który ma największą moc wyjściową. Moc szczytowa tego wzmacniacza wynosi 3000 W! To daje mu szczytową moc RMS 1125 W. Jest to 2-kanałowy wzmacniacz klasy A/B, zapakowany w elegancką obudowę z technologią MOSFET pod spodem.

Ciekawostką jest zmienna sieć obwodów zwrotnicy, która pozwala na dostosowanie zwrotnicy w zakresie niskich tonów. Co więcej, pozwala to na zmianę ustawień basów, a także włączenie opcji podbicia basów. Boss wyposażył ten wzmacniacz samochodowy w najlepsze opcje bezpieczeństwa, co oznacza, że jest on w stanie zabezpieczyć się przed przeciążeniem, przegrzaniem i zwarciem. Tylko najlepsze wzmacniacze samochodowe posiadają takie funkcje, a Boss Phantom PT3000 jest wśród nich

Sprawdź najnowszą cenę Dlaczego nam się podoba:
 • Niezwykle wysoka moc wyjściowa
 • Genialny design
Najważniejsze cechy:
 • 3000 Watt czystej mocy wyjściowej
 • Zasilacz MOSFET

ZWIĄZANE: 10 najlepszych urządzeń głównych z podwójnym DIN

7. Wzmacniacz samochodowy Planet Audio AC1500.1M

Wzmacniacz do subwoofera

Jedyne wyróżnienie od firmy Planet Audio otrzymuje model Planet Audio AC1500.1M. Jest to kolejny z naszych najlepszych, niedrogich wzmacniaczy samochodowych. Istnieje wiele specyfikacji, które sprawiają, że wzmacniacz ten jest tak wyróżniony. Na przykład spójrzmy na jego 2 omową impedancję, która pomaga dostarczyć 1125 W czystej mocy do subwooferów i głośników. Ponieważ jest to wzmacniacz pracujący w klasie A/B, charakteryzuje się on doskonałą jakością. Wzmacniacz posiada wejścia o zmiennym poziomie sygnału, które umożliwiają odtwarzanie muzyki z dowolnego źródła.

Wzmacniacz jest również wyposażony w zaawansowaną technologię MOSFET, która umożliwia odtwarzanie dźwięku bez większych zniekształceń. Technologia ta zapewnia najwyższą jakość dostarczanego dźwięku. Chociaż Planet Audio nie jest zbyt dobrze znany na rynku wzmacniaczy samochodowych, ma szacowne miejsce w sercach tych, którzy byli świadkami jego działania. Z pewnością jest to świetna opcja o wysokiej wydajności w niskiej cenie.

Sprawdź ostatnią cenę Dlaczego nam się podoba:
 • Technologia zasilania MOSFET
 • Opcja przyjazna dla budżetu
Najważniejsze cechy:
 • Impedancja 2 omy
 • Moc 1125 W

8. Wzmacniacz samochodowy Rockville dB45

Najlepszy 4-kanałowy wzmacniacz głośnikowy

Jeśli szukasz wysokiej jakości wzmacniacza, który może zapewnić potężny dźwięk, Rockville dB 45 jest wzmacniaczem samochodowym dla Ciebie. Do dyspozycji masz 32000 watów nieograniczonej mocy, podczas gdy szczytowa wartość RMS wynosi 800 watów. Rockville nie poszedł na kompromis w kwestii jakości, ponieważ zastosował najlepsze komponenty, jakie tylko mógł dostać w swoje ręce. Można nawet porównać ich produkt z produktami takich znakomitości jak Rockford Fosgate.

Co więcej, jest to wzmacniacz 4-kanałowy, co czyni go jednym z niewielu wzmacniaczy 4-kanałowych w naszym zestawieniu. Większość wzmacniaczy, które wymieniliśmy, jest dwukanałowa. Wzmacniacz charakteryzuje się niską impedancją, która umożliwia zasilanie subwooferów o różnej specyfikacji. Wzmacniacz jest wyposażony w filtr subsoniczny z regulowaną zwrotnicą i zmiennymi obwodami, co pozwala dostosować ustawienia basów do własnych upodobań. Takich opcji nie znajdziesz w innych tanich wzmacniaczach.
Doskonałą cechą jest technologia łagodnego startu. Zapobiega ona przełączeniu systemu na ostatnio ustawioną maksymalną głośność wzmacniacza. Zwykle po wyłączeniu samochodu zapomina się o zmniejszeniu głośności na następny raz. Gdy ponownie wsiadasz do samochodu i włączasz system audio, dźwięk rozchodzi się po całym samochodzie, uszkadzając Twoje uszy. Z tym wzmacniaczem taka sytuacja nie będzie miała miejsca.

Sprawdź najnowszą cenę Dlaczego nam się podoba:
 • Świetny stosunek jakości do ceny
 • Z łatwością konkuruje z innymi produktami producenta w tym zakresie
Najważniejsze cechy:
 • 4-kanałowy wzmacniacz zapewniający dźwięk bez zniekształceń
 • Technologia łagodnego rozruchu

9. Wzmacniacz samochodowy Rockford 300X4 Prime

Doskonały 4-kanałowy wzmacniacz samochodowy

Wzmacniacze z opcją mono mogą się po pewnym czasie znudzić i wymagać zmiany na lepszy wzmacniacz. Wzmacniacz 4-kanałowy jest tym, co przychodzi na myśl i to właśnie oferuje Rockford 300X4 Prime. Wzmacniacz ten należy do prestiżowej serii Prime firmy Rockford i nie zawodzi. Jest on nieco droższy, ale nie jest to cena wygórowana.

Jest to wzmacniacz klasy A/B, który posiada aluminiową obudowę w celu zmniejszenia przegrzewania się. Im więcej ciepła jest odprowadzane z systemu, tym lepiej dla systemu nagłośnienia. Jeśli chcesz uruchomić cały system dźwiękowy, w tym głośniki i subwoofery, ten wzmacniacz samochodowy jest najlepszym wyborem. Zapewnia on 4-kanałowy system z 50-watowymi kanałami pracującymi przy impedancji 4 omów. Za pomocą tego wzmacniacza można stworzyć najlepszy system dźwiękowy, ponieważ daje on swobodę poznawania i uczenia się.

Sprawdź najnowszą cenę Dlaczego nam się podoba:
 • System 4-kanałowy
 • Znana marka
Najważniejsze cechy:
 • Możliwość mostkowania subwooferów
 • Doskonała obudowa z serii Prime

10. Wzmacniacz samochodowy Rockford Fosgate R150X2

2-kanałowy wzmacniacz samochodowy

Ostatnia wzmianka na naszej liście również pochodzi od Rockforda, ponieważ jest to genialna firma. Jednak to właśnie ich produkty są tak dobre, że trudno nie umieścić ich na liście najlepszych wzmacniaczy samochodowych. Rockford Fosgate R150X2 to wzmacniacz dwukanałowy, który jest sprzedawany za niską cenę w porównaniu z innymi wzmacniaczami dwukanałowymi na naszej liście. Posiada on świetną, odporną na ciepło obudowę i wysoką moc wyjściową. Wszystko to w cenie poniżej 100 dolarów to niesamowita oferta.

Wzmacniacz ten akceptuje zarówno wejścia wysokopoziomowe, jak i wejścia RCA, a także może dostarczyć 50 W mocy wyjściowej do każdego z dwóch kanałów przy impedancji 4 omów i 2 omów przy 75 W mocy wyjściowej. Można również zmostkować oba kanały, uzyskując w ten sposób pojedynczy kanał o mocy 150 W. Inne funkcje obejmują zmienną zwrotnicę umożliwiającą regulację mocy wyjściowej basów zgodnie z własnymi upodobaniami.

Sprawdź najnowszą cenę Dlaczego nam się podoba:
 • Opcja mostka dla wzmacniacza dwukanałowego
 • Tania i dobrej jakości opcja
Najważniejsze cechy:
 • Wzmacniacz dwukanałowy
 • Moc szczytowa 150 W

Rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przed zakupem wzmacniacza samochodowego

Budżetowa strona

Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę budżet. Nie można podjąć ostatecznej decyzji, zanim nie będzie się miało pewności co do swojego budżetu. Wzmacniacze samochodowe są dostępne w różnych przedziałach cenowych. Zazwyczaj im droższy wzmacniacz, tym jest lepszy i ma więcej funkcji. Czasami jednak nie jest to prawdą. W każdym przypadku należy odłożyć pewną kwotę pieniędzy, np. 100 lub więcej dolarów. Sto dolarów wystarczy na zakup dużej liczby wzmacniaczy, co pozwoli Ci podjąć wygodną decyzję.

Kanały

Po odłożeniu przyzwoitego budżetu należy przejść do konkretów. Musisz zdecydować, ile kanałów potrzebujesz do swojego systemu dźwiękowego. Zależy to od zakresu systemu nagłośnienia i celów, jakie chcesz osiągnąć. Nie ma "jednego najlepszego wzmacniacza samochodowego", ponieważ każdy ma inny gust i cele. Mówiąc najprościej, zależy to od tego, co chcesz zasilić, czy chcesz zasilić głośniki, subwoofer czy dwa subwoofery. Im więcej elementów systemu nagłośnienia, tym więcej kanałów będzie potrzebnych. Ogólnie rzecz biorąc, we wzmacniaczach można wyróżnić trzy główne rodzaje kanałów:

Mono:

Takie wzmacniacze dostarczają dużą ilość mocy, dlatego są doskonałym rozwiązaniem, jeśli chcesz zasilić subwoofer. Jednak dużą wadą jest to, że wzmacniacz monofoniczny nie będzie zasilał głośników. Będą one działać niezależnie od wzmacniacza, co może być korzystne dla niektórych, ale nie dla wszystkich.

Zestaw dwukanałowy:

Jeśli dysponujesz większym budżetem, możesz wybrać wzmacniacz dwukanałowy. Wzmacniacze te są w stanie zasilić subwoofer oraz dwa głośniki sub (głośniki w drzwiach). Głośniki subwoofera są mniejsze i nie wymagają dużej mocy wyjściowej. Jeśli masz więcej niż jedną parę subwooferów, musisz zrobić jeden krok w górę i przejść do wzmacniaczy 4-kanałowych.

4-kanałowe:

Jeśli szukasz kompleksowej konfiguracji systemu dźwiękowego, wzmacniacz czterokanałowy to strzał w dziesiątkę. Doskonale nadają się one do zasilania subwoofera i więcej niż dwóch głośników. Jeśli masz więcej niż dwa głośniki, zawsze możesz połączyć je wszystkie w jeden, mostkując kanały. Wzmacniacze czterokanałowe dają duże pole do popisu przy przyszłych modernizacjach.

Impedancja

W terminologii naukowej impedancja to efektywna rezystancja obwodu elektrycznego dla prądu zmiennego. Nie trzeba zagłębiać się w koncepcję impedancji. Wystarczy wiedzieć, że impedancja znamionowa zarówno wzmacniacza, jak i głośników/podwoofera powinna być taka sama. Idealne dopasowanie zapewni najlepszą moc wyjściową dla Twojego systemu dźwiękowego. Jeśli nadal chcesz dowiedzieć się więcej na temat impedancji, możesz obejrzeć ten film informacyjny, który szczegółowo wyjaśnia pojęcie impedancji.

Instalacja

Gdy wszystko jest już gotowe i odkurzone, pozostaje tylko zainstalować wzmacniacz samochodowy w pojeździe. Musisz zdecydować, czy podejmiesz się tego zadania samodzielnie, czy też poszukasz doświadczonego elektryka, który wykona je za Ciebie. Wzmacniacze samochodowe nie są łatwe w instalacji. Wiąże się z tym wiele zagadnień naukowych, które mogą być mylące dla przeciętnej osoby bez odpowiedniego doświadczenia. Profesjonalista zapłaci trochę pieniędzy, ale z pewnością wykona zadanie perfekcyjnie. Nieprawidłowa instalacja wzmacniacza samochodowego może grozić uszkodzeniem głośników lub subwoofera. Dlatego lepiej oszczędzić sobie żargonu technicznego i zlecić to zadanie profesjonaliście. Zaoszczędzisz czas i dowiesz się kilku cennych rzeczy o wzmacniaczach.

Zasoby:

Instalacja wzmacniacza samochodowego

image

Szymon Wyszyński

Redakcja zlomanczuk.com.pl