Jaki kolor felgi jest lepszy do białego samochodu?

9 czerwca 2022

Białe samochody są obecnie jednymi z najpopularniejszych pojazdów na drogach, dlatego łatwo jest je wybrać przy następnym zakupie. Jednak decyzja o wyborze odpowiedniego koloru felg nie zawsze jest tak prosta. Jaki kolor felgi jest lepszy dla białego samochodu i jak sprawić, aby Twój pojazd wyglądał jak najlepiej?

Do białych samochodów pasuje kilka kolorów obręczy. Brązowy lub czarny to dobre wybory, ale można też wybrać kolor srebrny, gunmetal, miedziany lub dwukolorowy. Jeśli naprawdę chcesz się wyróżnić na drodze, rozważ przykuwające uwagę czerwone felgi do swojego białego samochodu.

W tym przewodniku przyjrzymy się zaletom każdego z kolorów. Omawiamy także możliwość pomalowania felg.

Spis treści pokaż Najlepszy kolor felg do białego samochodu 1. Brązowy 2. Czarny 3. Gunmetal 4. Srebrny 5. Miedź 6. Dwukolorowy 7. Czerwony Czy można pomalować felgi samochodowe?

Najlepszy kolor felg do białego samochodu

1. Brąz

Chociaż brąz może nie być popularnym wyborem, to wciąż jest jedną z najpiękniejszych dostępnych opcji. Świetne jest to, że nie używa go wiele osób, więc możesz pomóc swojemu samochodowi się wyróżnić.

Brązowa obręcz będzie świetnie wyglądać na białym sedanie. Może również przyciągać wzrok w przypadku coupe, takich jak BMW M5 lub Nissan GTR.

2. Czarna

Na pierwszy rzut oka możesz pomyśleć, że czarne felgi mogą być zbyt odważne dla białego samochodu. Po chwili zastanowienia widzisz, że to świetny wybór, który doskonale się uzupełnia.

Czarne obręcze nadają samochodowi stylowy wygląd. Jeśli masz odważną osobowość, równie dobrze możesz dopasować do niej swój samochód.

3. Gunmetal

Nie chcesz przeoczyć eleganckiego stylu obręczy w kolorze brązowym. Są one znane z wytrzymałości, a jednocześnie niezwykle eleganckie.

Kolor ten pomaga również ukryć plamy, dzięki czemu Twój samochód będzie wyglądał jak najlepiej. Kolor gunmetalowy świetnie pasuje do białych coupe, ale jest też najlepszym wyborem w przypadku czarnych samochodów.

4. Srebrny

Jeśli nie jesteś pewien, czy wybrać odpowiedni kolor, postaw na stare, dobre srebrne felgi. Ponieważ srebrny pasuje do wszystkiego, nie ma się co zastanawiać.

Być może nawet nie będziesz musiał nic robić, ponieważ wiele nowych samochodów może być wyposażonych w srebrne felgi już w fabryce. Zaoszczędź czas i zadbaj o świetny wygląd swojego samochodu.

5. Miedziane

Samochody z miedzianymi felgami nie są zbyt często spotykane. Nie można jednak pobić wyjątkowego wyglądu takiego połączenia z białym samochodem.

Jeśli połączysz biel z miedzią, na pewno zwrócisz na siebie uwagę. Niech Twój samochód wyrazi Twoją wyjątkową klasę.

6. Dwukolorowe

Te felgi cieszą się coraz większą popularnością. Najlepszym wyborem jest połączenie srebra z brązem lub srebra z czernią.

Jeśli jednak wolisz, możesz podnieść poprzeczkę i dodać trochę koloru. Dlaczego nie rozważyć użycia tego kolejnego koloru dla zabawy?

7. Czerwony

Jeśli Twój biały samochód wydaje się nudny, czas coś zmienić. Dodaj kilka jaskrawych kolorów, zaczynając od obręczy kół.

Polecamy czerwone felgi, ponieważ zapewniają sportowy wygląd. Twój samochód od razu będzie wyglądał agresywnie i zadziornie.

Czy można malować felgi samochodowe?

Jeśli z felgami, które masz, nie dzieje się nic złego i nie chcesz się ich pozbywać, możesz rozważyć ich pomalowanie. Jeśli nie jesteś zorientowany w tej pracy samodzielnie, powinieneś zapłacić komuś, kto zrobi to za Ciebie. Średnio możesz wydać 125-300 USD na pomalowanie felg samochodowych, co jest znacznie tańsze niż kupno nowych.

RELATED: Jak usunąć lakier z samochodu (5 sposobów)

Jeśli planujesz zająć się tym samodzielnie, oto kilka kroków, które należy wykonać:

  1. Podnieś samochód i umieść go na podstawkach.
  2. Zdejmij koła.
  3. Oczyść felgi i wygładź ich powierzchnię. Do usunięcia rdzy, brudu i zanieczyszczeń potrzebna jest szczotka druciana. Jeśli są jakieś uporczywe miejsca, użyj wełny stalowej i papieru ściernego, aby je usunąć.
  4. Gdy powierzchnia jest już czysta, należy osłonić gumę opony. Do przykrycia opony należy użyć taśmy malarskiej i ściereczki.
  5. Podczas malowania należy nosić sprzęt ochronny. Załóż maskę na twarz, stare ubranie i okulary ochronne, aby nie zrobić sobie krzywdy.
  6. Najpierw spryskaj felgi farbą podkładową.
  7. Po całkowitym wyschnięciu farby podkładowej równomiernie spryskaj felgi wybranym kolorem.
  8. Po zakończeniu malowania felgi pokryj lakierem bezbarwnym.

RELATED: Jak usunąć zablokowane koło z samochodu (5 prostych kroków)

Wybierając farbę w sprayu do malowania felg, upewnij się, że jest ona kompatybilna z materiałem, z którego jest wykonana. Nie wszystkie farby w sprayu są przeznaczone do stosowania na felgach stalowych, aluminiowych lub ze stopów.

image

Szymon Wyszyński

Redakcja zlomanczuk.com.pl