Czym tak właściwie jest auto detailing?

1 marca 2018

Kompleksowe oczyszczenie samochodu

Dobre, mocne, a jednocześnie zadbane auto to powód do dumy dla każdego kierowcy. Niestety, gdy samochód jest używany regularnie, przybrudzenia stają się czymś oczywistym. Na efekty takiego stanu rzeczy nie trzeba wówczas czekać przesadnie długo. Tak karoseria pojazdu, jak i jego wnętrze tracą na swojej atrakcyjności. Na szczęście, mamy do czynienia z problemem, któremu można się przeciwstawić.

Auto Spa, czyli jak nadać samochodowi salonowy blask?

Wielu kierowcom wydaje się, że robią wszystko, aby utrzymać swój samochód w idealnym stanie jedynie dlatego, że regularnie odwiedzają myjnię samochodową. Oczywiście, już taka forma troski o auto może być powodem do zadowolenia, trudno bowiem nie docenić tego, że wizyty w myjni przeciwdziałają nawarstwianiu się brudu jednocześnie przyczyniając się do tego, że karoseria zyskuje na atrakcyjności. Nie jest to jednak wcale rozwiązanie idealne i trudno jest być przesadnie dumnym z tego powodu. Rozwiązaniem, które powinno być uważane za zdecydowanie bardziej satysfakcjonujące, jest auto detailing.

Nazwa wydaje się dość tajemnicza, kryje się za nią jednak zestaw usług, dzięki którym nie tylko szyby i karoseria, ale również wnętrze pojazdu są starannie, wieloetapowo czyszczone. Detailing łączy przy tym klasyczne czyszczenie z działaniami renowacyjnymi, co podnosi jego znaczenie. Jeśli porównamy auto detailing ze zwykłym mycie samochodu, szybko zorientujemy się, że mamy do czynienia z diametralną różnicą. W tym konkretnym przypadku nie ma mowy o szybkim działaniu. Przeciwnie, wszystko odbywa się nawet nie przez długie godziny, ale w ciągu kilku kolejnych dni. Do tego wypada dodać maksymalną precyzję prowadzącą do zmian widocznych nie tylko na zewnątrz, ale i w środku pojazdu.

Kosmetyka aut – odkryj możliwości Auto SPA

Efekt finalny jednak może zachwycać. „operacja” prowadzi nie tylko od usunięcia zabrudzeń, ale i drobnych defektów, choć tu oczywiście wiele zależy nie tylko od samych umiejętności detailera, ale i od stanu, w jakim znajduje się samochód. Poradzić można sobie między innymi z drobnymi przebarwieniami lakieru, niewielkimi zarysowaniami, a także z szeregiem innych mankamentów. Polerowanie lakieru również poprawia wygląd samochodu sprawiając, że wygląda on na nowszy. Auto detailing pomaga również w zabezpieczeniu karoserii na przyszłość. Zwykle odbywa się to z wykorzystaniem niewidocznej dla naszych oczu warstwy ochronnej, która zapobiega przeklejaniu się drobinek kurzu oraz pyłu.

Usługi detailingu samochodowego

Car detailing dopasowany do Twoich potrzeb

Nie można nie docenić i tego, że car detailing odbywa się w różnych wariantach. Tylko od nas zależy więc to, czy zdecydujemy się wyłącznie na wieloetapowe czyszczenie, czy też zainteresuje nas również korekta lakieru. Można ograniczyć się do kół razem z felgami, zażyczyć sobie jedynie doprowadzenia do porządku wnętrza samochodu, a jednocześnie nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby specjaliści podeszli do naszego auta w sposób całościowy, co może się przydać między innymi tuż przed jego sprzedażą.

Auto detailing i wiele więcej

Bardzo często osoby zajmujące się detailingiem decydują się na organizację szkoleń. Pozwalają one na zdobycie zarówno wiedzy, jak i umiejętności, które sprawą, że samodzielnie będziemy w stanie przeprowadzać tego rodzaju operacje. Bogate doświadczenie takich osób sprawia, że uczestnicząc w takim spotkaniu można liczyć na szereg praktycznych wskazówek znacznie bardziej przydatnych kierowcom niż wiedza teoretyczna. Jak już wspomniano, auto detailing koncentruje się także na wnętrzu samochodu. Jego czyszczenie powinno być zresztą czynnością wykonywaną ze szczególną starannością. Mamy do czynienia z przestrzenią zajmowaną przez ludzi, którym powinno być zwyczajnie dobrze w samochodzie.

image

Szymon Wyszyński

Redakcja zlomanczuk.com.pl