Poradnik kupującego body kit: Co musisz wiedzieć

19 maja 2021

Scena dostosowywania dla entuzjastów samochodów rośnie przez lata, że ruch niszowy jest powoli zyskuje trakcję. Entuzjastów samochodów, którzy korzystają dostosowywania ich samochód zostały gromadzenia do akcji własnych gustów i preferencji.

Motor pokazuje i inne wydarzenia motoryzacyjne zostały zorganizowane, aby przynieść tych ludzi razem, aby pokazać swoje projekty, a czasem trzymać konkursy nagrodzić najlepszych wśród reszty.

Dla wielu ludzi, entuzjastów samochodów online i na pokazach sprawiają, że proces dostosowywania zestawów nadwozia samochodu wyglądają łatwo, ale wiele czynników wchodzi w grę przy wymyślaniu projektu.

Numer jeden, co entuzjaści samochodów muszą wziąć pod uwagę jest budżet. Niestandardowe zestawy nadwozia nie są tanie. Dla wielu entuzjastów samochodów, budżet zaczyna się drapać w głowę, jeśli chodzi o wymyślanie wspaniałego projektu.

Jednak dzięki tym imprezom motoryzacyjnym entuzjaści samochodów w całym kraju mogą porozmawiać o tym, jaki rodzaj body kit kupić, jakiego materiału użyć i jak zainstalować body kit na swoich samochodach.

Aby lepiej zrozumieć, jak zaplanować budżet na następny projekt, entuzjaści samochodów z Ausbody Works przedstawiają nam przegląd niezbędnych faktów:

Rodzaje body kitów

W ciągu ostatnich kilku dekad, cztery rodzaje body kits były go-to dla dostosowywania samochodów:

Zestawy ust.

Zestawy wargowe są świetnym początkiem dla początkujących entuzjastów. Są one stosunkowo tańsze na rynku, ale ich projekty mogą znacznie poprawić wygląd samochodu i nadal są łatwe w montażu - dosłownie wystarczy je przykręcić!

Zestawy zderzaków

Zestawy zderzaków to kolejny rodzaj zestawów, które również mogą w oczywisty sposób poprawić wygląd samochodu. Zastąpienie fabrycznych zderzaków tymi złymi chłopcami nadaje charakter i wagę zwykłemu wyglądowi.

Zestawy nadwozia typu wide-body

Zestawy nadwozia poszerzają błotniki samochodu, a także wykorzystują szerokie zderzaki, aby poszerzyć profil samochodu. Ten zestaw jest podstawą dla większości bardziej doświadczonych entuzjastów samochodów, a dla innych jest to świetny powód, aby wymienić swoje zderzaki.

Pełne zestawy nadwozia

Pełne zestawy nadwozia to największa inwestycja spośród tych czterech, ponieważ zazwyczaj obejmuje całkowite przeprojektowanie nadwozia samochodu od przodu do tyłu. Doświadczeni entuzjaści zalecają najpierw pracę nad konkretnym obszarem, aby rozłożyć koszty w czasie.

samochód

Poza tymi czterema zestawami, niektóre sklepy motoryzacyjne mogą zaoferować pełne dostosowanie zestawów, aby naprawdę pokazać osobowość i wyjątkowość samochodu entuzjasty za odpowiednią cenę.

Rodzaje materiałów zestawu

Innym ważnym czynnikiem, który wcina się w koszty dostosowywania samochodu jest rodzaj materiału, z którego mogą być wykonane zestawy nadwozia. Picking i wybór nie jest tak łatwo, ponieważ każdy materiał oferuje różne plusy i minusy:

Zestaw nadwozia z włókna szklanego

Jednym z najczęstszych rodzajów materiału jest włókno szklane. Jest to łatwe do znalezienia na rynku i jest stosunkowo tani. Włókno szklane jest również idealny do ekspozycji na zewnątrz ze względu na jego odporność na temperaturę. Jednakże, włókno szklane może być podatne na wyboczenia przy ściskaniu, jeśli nie jest wykonane prawidłowo.

Zestawy poliuretanowe

Następny na liście jest bardziej trwały, bardziej odporny, ale droższy materiał zwany poliuretanem. To krok w górę od włókna szklanego pod względem wytrzymałości materiału, ale ma tendencję do odkształcania się w wysokich temperaturach.

Zestaw z włókna węglowego

Ostatnim z najczęściej wybieranych materiałów jest włókno węglowe. Włókno węglowe jest niezwykle mocnym i lekkim materiałem. Podczas gdy włókna węglowe same w sobie nie są narażone na działanie wilgoci, polimery wiążące, które utrzymują włókna węglowe razem, mogą. To może być moderowane w zależności od polimerów użyć, ale oczywiście pochodzi z dużym kosztem.

Niektórzy entuzjaści samochodów używać materiałów kompozytowych, które są mieszanką wspólnych rodzajów materiałów wymienionych powyżej. Materiały kompozytowe są stosunkowo opłacalne, ponieważ oferują pewien poziom wytrzymałości i zużycia przy niższych kosztach w porównaniu z użyciem pełnego poliuretanu lub włókna węglowego, na przykład.

Instalacja bodykitów

Modyfikacja i instalacja bodykitów nie jest tania. Zestawy niestandardowe różnią się od zestawów fabrycznych i mogą nie pasować do podwozia samochodu. Zaleca się, abyś skonsultował się z godnym zaufania warsztatem, który może zainstalować Twoje zestawy w rozsądnym czasie.

Miej oko na sklepy, które specjalizują się w pracy konkretnych materiałów, jak również są one lepiej wyposażone do obsługi rodzaju materiału, z którego wykonane są zestawy. Jeśli zestawy są wykonane z włókna węglowego, byłoby najlepiej, aby skonsultować się ze sklepem, który jest lepiej wyposażony do pracy z włókna węglowego.

Na koniec dnia, najlepszym sposobem, aby zdecydować, który zestaw lub materiał do budowy nowego niestandardowego projektu z jest poprosić o pomoc bardziej doświadczonych entuzjastów, jak również profesjonalistów.

Kluczem jest tutaj research! Będąc poinformowany o sklepach wokół Twojej okolicy, stawki i specjalizacji sklepu ciała będzie przejść długą drogę podczas planowania dla swojej nagradzanej dostosowywania samochodu.

image

Szymon Wyszyński

Redakcja zlomanczuk.com.pl